Oficjalna strona Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się w Lublinie » Ogólnopolski Zjazd Osób Jąkających się 18-21.09.2014

Ogólnopolski Zjazd Osób Jąkających się 18-21.09.2014

Miło nam pinformować, że w Lublinie w dniach od 18 do 21 września 2014, będzie mial miejsce Ogólnopolski Zjazd Osób Jąkających się organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Jąkających się.

Lublin jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. W mieście funkcjonują cztery uniwersytety: KUL, UMCS, UP, UM, oraz Politechnika i kilka innych niepaństwowych uczelni wyższych.  Tegoroczny zjazd organizujemy w centrum kultury akademickiej "Chatce Żaka". Zakwaterowie zapewniamy w wyremontowanych akademickach.

Szykujemy dla Was bogaty program: warsztaty, wykłady, prezentacje, wycieczki, spotkania integracyjne. Zjazd rozpocznie się już w czwartek (18 września) od spotkań integracyjnych, w tym wycieczki po regionie.  W piątek (19 wrzesnia) tradycyjnie zapraszamy na Nocne Jotów Rozmów (każdy będzie mógł zabrać głos),  W sobotę i niedzielę (20 i 21 września) planujemy wystapienia i warsztaty wybitnych specjalistów znajmujących się tematyką jąkania, w tym samych osób jąkających się oraz część integracyjną – Bal Balbuta, wycieczki po Lublinie z przewodnikiem i inne spotkania.

Sedecznie zapraszamy do Lublina. Nasze zjazdy to okazja do spotkania z niezwykłymii ludźmi, którzy są z znami od lat i co roku przyjeżdzają z całej Polski.

wespeakwithonevoice_copy_1

Hasłem Światowego Dnia Osób Jąkających się w 2014 r. przypadającego na dzień 22 października są słowa – "We speak with one voice" – "Mówimy jednym głosem".

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Jąkających się od 1992 roku organizuje corocznie Ogólnopolskie Zjazdy Osób Jąkających się w różnych miastach Polski. Celem takich spotkań jest wspieranie osób dotkniętych niepłynnością mowy oraz informowanie społeczeństwa o potrzebach, możliwościach i specyfice funkcjonowania tych osób. Jest to też możliwość do zaprezentowania nowatorskich technik terapii mowy. Od tamtego roku zostały też wprowadzone spotkania dla terapeutów mowy i rodziców dzieci jąkających się.


Mowa w dzisiejszym społeczeństwie staje się często narzędziem pracy, dlatego funkcjonalność aparatu mowy jest dla człowieka coraz ważniejszą potrzebą, począwszy od dziecka, przez wiek szkolny, dojrzewanie, okres aktywności zawodowej, formowania życia rodzinnego i funkcjonowania w wieku dorosłym.


Stowarzyszenie bazuje w większości na pracy wolontariuszy, często osób jąkających się, terapeutów mowy, psychologów, rodziców dzieci jąkających się i sympatyków.

 

Patroni medialni

LogoCentrum