ISAD 2015 w Szczecinie

PRZEKAZUJ WIEDZĘ – PO PROSTU MÓW
Osoby Jąkające się czytają
Światowy Dzień Świadomości Jąkania

Miejsce spotkania: Książnica Pomorska, godz. 17.00, dnia 22 października 2015 roku

Jak co roku 22 października to szczególny dzień dla osób jąkających się. To dzień, w którym z pomocą mediów, logopedów, nauczycieli i życzliwych osób przekazujemy naszą wiedzę na temat jąkania.
‪Światowy Dzień Świadomości Jąkania‬ (z ang. ‪ISAD‬ International Stuttering Awareness Day) ma za zadanie uwrażliwić na problem i uświadomić społeczeństwo, jak może pomóc dziecku jąkającemu się w bardziej satysfakcjonującej komunikacji.


Osobie dorosłej podajemy przekaz – nie jesteś sam, są inni tacy jak Ty. Możemy Ci pomóc, miej odwagę się odezwać – odezwać do nas, a my dalej pokażemy Ci co robić, abyś był zadowolony ze swojej komunikacji i relacji społecznych.

W tym roku przygotowaliśmy specjalne wydarzenie.
22 października na godz. 17.00 we współpracy z Zachodniopomorskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego oraz Książnicą Pomorską osoby jąkające zapraszają na piękne czytanie.

Zaprezentujemy bajki, między innymi bajeczkę Petera Schneidera „Kto-kto-kto robi hu-hu-hu?” oraz bajkę o Tymku z książki Eelco de Geus „Czasami po prostu się jąkam”. W repertuarze znajdą się również pozycje dla dorosłych, takie jak fragmenty „‪Ja Klaudiusz‬” czy fragmenty książki „‪Jak zostać królem‬”.

Każdą z pozycji przeczyta osoba jąkająca się.

Zostanie również zaprezentowany film przygotowany przez the Michael Palin Centre w Londynie „Wait, wait, I am finished yet”.

Do dyskusji panelowej zaprosimy grono specjalistów – logopedę, neurologopedę, psychologa, ale i również prawdziwych ekspertów jąkania – osoby jąkające się i rodziców osób jąkających się.

Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, bo to problem, który może dotknąć każdego – a dzieciom, po bajkach, na czas dyskusji panelowej zostanie zapewniona fachowa opieka w sąsiednim pomieszczeniu.
W tym dniu świadomości jąkania na spotkanie zapraszamy serdecznie nauczycieli i pedagogów, być może pod swoją opieką w szkole macie dziecko jąkające się i zastanawiacie się jak mu pomóc. Liczymy również na logopedów, nie zawiedźcie nas i przyjdźcie, czekamy na Was!
Serdecznie zapraszamy!

Agnieszka Tomaszewska, tel. 517 262 534