Światowy Dzień Osób Jąkających Się: historia Karoliny, „trzeba sprostać temu problemowi, niezależnie od jego wielkości.”

Odkąd pamiętam jąkałam się i nie pozwalałam by ktokolwiek pomógł mi z tym problemem. Dopiero od sierpnia bieżącego roku, dzięki obozowi terapeutycznemu zorganizowanego przez OSTOJE Lublin, mur tworzony przeze mnie w ciągu tych wszystkich lat,zaczął stopniowo pękać. Grupowa terapia, liczne warsztaty, rozmowy o każdej porze dnia i nocy, spotkanie fantastycznych ludzi – te wszystkie czynniki podbudowały mnie. Zaczęłam o wiele mniej się jąkać, powróciła odwaga i podejmowanie wyzwań, których jeszcze całkiem niedawno unikałam. A co najważniejsze, powróciła wiara, że dam sobie radę z wadą wymowy i stwierdziłam że pora przestać włączać na to tzw. „olewkę”
W związku z Światowym Dniem Osób Jąkających Się i byciem członkinią Klubu J w Lublinie, udzieliłam ostatnimi dniami wraz z przyjaciółmi z OSTOI wywiadu przed kamerą do Panoramy Lubelskiej oraz w Radiu Lublin podczas audycji Ewy Dados. Było to kolejne z ciekawych przeżyć w moim życiu. Dzięki zdobytemu bagażowi doświadczeń związanych z OSTOJĄ,wystąpienie przed kamerą było bez żadnego stresu, sama z siebie po raz kolejny byłam chętna, by wypowiedzieć się. Z wystąpieniem w Radiu miałam tak samo,choć chwilę przed wejściem na antenę wystąpiła trema, ale uspokoiłam się i znowu na tzw. luzie, udzielałam wywiadu. Pani Ewa Dados była pod wrażeniem,że tak płynie mówiłam.
Jako osoba jąkająca się, czułam radość i satysfakcję, że podjęłam wyzwania, które przez tak długi okres mojego życia, były dla mnie problemem.
Zachęcam inne osoby mające problem z mową,by nie wycofywały się przez to społecznie,nie były mniej pewne siebie, nie tworzyły wokół siebie muru i nie mówiły że problem jąkania u nich nie występuje. Jak to pewna osoba powiedziała podczas zajęć na turnusie terapeutycznym: „trzeba sprostać temu problemowi, niezależnie od jego wielkości.”