Spotkania grupy samopomocy dla osób jąkających się

Pierwsze spotkanie terapeutyczne

Niejedno z nas trafia w swoim życiu na jakiś problem. Może on tyczyć się różnych kategorii. Tak też jest z jąkaniem się, które nie raz odczuwamy jako dość uciążliwy bagaż w naszym życiu.

Zgodnie z zapowiedzią, od listopada ruszyła grupa terapeutyczna w Stowarzyszeniu Osób Jąkających się. Jest ona prowadzona przez Grzegorza Chmielewskiego oraz Urszulę Antończuk – Grab. Spotkania są nieodpłatne, co w pewnym sensie jest ułatwieniem dla osób mających chęć dołączenia do takiej grupy.

Pierwsze spotkanie, które odbyło się 3 listopada br. , zaowocowało bardzo dobrym startem i nowymi twarzami. Na nowo poznawaliśmy się, robiliśmy konkretne ćwiczenia, byliśmy skupieni. Od samego początku poprzez pozytywne nastawienie i dobrą energie panującą w powietrzu, owa terapia grupowa była samą przyjemnością, która już w pewnym stopniu daje oczekiwane przez niektórych skutki. Po skończeniu się części terapeutycznej, jest spotkanie grupy samopomocy. Polega to na tym, że ktoś porusza konkretny lub dowolny temat. Od razu rozwija się dyskusja i dzięki temu nie raz można usłyszeć naprawdę mądre słowa.

Tego typu rodzaj pomocy ze strony Ostoi Lublin jest czymś innym. Terapie w gabinecie z logopedą zastępuje terapia grupowa, która jest o wiele lepiej przyjmowana i częściej podejmowana. Ważne, by ktokolwiek kto czuję taką potrzebę, oparcia czy wyjścia z cienia i przestania wstydzenia się wady wymowy, znalazł taką swoją Ostoję i poczuł, jak dobrze jest być w takim miejscu z odpowiednimi ludźmi.

Dodaj komentarz