Grupa autoterapii w Krakowie – zaproszenie

GRUPA AUTOTERAPII w Krakowie zaprasza dorosłe osoby jąkające się zainteresowane pracą nad modyfikacją jąkania. Spotykamy się raz w miesiącu jako grupa samopomocy. Dokładny termin i adres spotkania można otrzymać pisząc: szafarska@interia.pl.

Organizatorki

Danuta Gajewska autorka bloga „Jąkała też człowiek”

Lucyna Jankowska-Szafarska terapeuta osób jąkających się

Tworzymy grupę osób zdeterminowanych do pracy nad zmianą swojego nastawienia do jąkania i zmianą zachowania podczas bloków. Zmiana nastawienia polega, w największym skrócie, na poszukiwaniu możliwości ograniczenia wpływu jąkania na nasze życie, a zmiana zachowania podczas bloków polega na zaprzestaniu prób przełamywania siłą albo unikania przewidywanych niepłynności. Ufff…. nie da się tego opisać krócej.

To podejście nazywane jest MODYFIKACJĄ JĄKANIA. Zostało opisane w bardzo przystępnej formie w książce Malcolma Frasera „ Autoterapia jąkania”, której tłumaczenie znajduje się na wortalu Demostenes. Staramy się wprowadzać w życie zawarte w niej zadania i sugestie, książka stanowi też kopalnię tematów do dyskusji. Jesteśmy też otwarci na tematy zaproponowane przez uczestników.

Spotykamy się zwykle w ostatni piątek miesiąca w krakowskiej kawiarni.

Zapraszamy