Czy jesteś gotowy na tydzień swojego życia ??!

aCzy jesteś gotowy na tydzień swojego życia ??!

Jeśli się jąkasz i masz pomiędzy 18 do 27 lat w dniu (18 lat skończone na dzień 19 lipca 2014 roku)


Jeden tydzień na Europejskim Spotkaniu Młodzieży to cały tydzień rozwoju osobistego i zabawy z ludźmi w Twoim wieku, z całej Europy. Spotkanie odbędzie się w dniach: 19-25 lipca 2014 roku w pobliżu małej miejscowości Loosbroek, w pobliżu miasta 's Hertogenbosch w Holandii.


Tydzień rozpoczniemy od poznawania siebie nawzajem. Kolejne dni wypełnione są warsztatami związanymi z portalami Facebook, Twitter, blogami, YouTube itp. oraz wskazówkami jak rozpocząć swoją własną społeczność online. Dyskusje będą poświęcone jąkaniu oraz postrzeganiu tego problemu przez media i świat zewnętrzny. Nasza praca będzie powiązana z funkcjonowaniem krajowych stowarzyszeń osób jąkających się, prawami człowieka oraz jak nasze działanie może zwiększyć świadomość jąkania w społeczeństwie.

Na spotkaniu usłyszysz od ekspertów, jak założyć własną grupę młodzieżową dla osób, które się jąkają, oraz jak dotrzeć do osób z problemem jak Twój.

Oczywiście będzie czas na relaks, rozmowy, grę w piłkę nożną, pływanie w jeziorze i podziwianie przepięknej okolicy.

 Po tygodniu zdasz sobie sprawę z tego, że jednak da się coś zmienić, dla siebie i innych, że zmienił się Twój pogląd na temat jąkania. Tutaj znajdziesz przyjaciół na całe życie. Spotkania Młodzieży ELSA mogą zmienić również Twoje życie, uczestnicy tych międzynarodowych spotkań nie tylko zmieniali pracę czy kierunek studiów, ale również obecnie zasiadają w zarządach swoich krajowych stowarzyszeń osób jąkających się. W 2013 roku dwóch byłych delegatów spotkań podjęło wyzwanie organizacji 10 Międzynarodowego Kongresu Osób Jąkających się w Holandii.

 Zgłoszenie: http://www.stuttering.ws/index.php/ym/youth-meeting-2014/application-form

 Zanim się zgłosisz – skontaktuj się ze Stowarzyszeniem Osób Jąkających się w Twoim kraju i zapoznaj uprawniającymi Cię do uczestnictwa w Spotkaniu Młodych.

Na stronie: www.stuttering.ws  w linku: Youth Meeting znajdziesz informacje o międzynarodowych spotkaniach młodzieży w poprzednich latach.


W imieniu ELSA – Europejskiej Ligii Stowarzyszeń Osób Jąkających się:

Anita S. Blom ( S ) , Edwin J. Farr MBE ( GB ) , Richard Bourgondiën ( NL )

 banner640


„Nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego”.

Przełamując tabu wokół Jąkania

"See No Evil , Hear No Evil, Speak No Evil "