Oficjalna strona Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się w Lublinie » Grupa wsparcia dla rodziców z dziećmi z jąkaniem

Grupa wsparcia dla rodziców z dziećmi z jąkaniem

Grupa wsparcia jest skierowana do rodziców dzieci jąkających się. Spotkania mają miejsce w zazwyczaj w pierwszą środę miesiąca o godzinie 18,00 przy ul. Narutowicza 74a w Fundacji „Powiemy To”.

Na pierwsze spotkanie w nowym roku zapraszamy  17 stycznia.

Osoby zainteresowane udziałem zachęcamy wcześniej do  kontaktu pod numerem telefonu: 510 600 866, lub poprzez e-mail: fundacja@powiemyto.pl

Harmonogram na rok 2018:

  • 17 stycznia (zmiana terminu na trzecią środę miesiąca)
  • 22 luty  (zmiana terminu na trzecią środę miesiąca)
  • 7 marzec
  • 4 kwiecień
  • 9 maj  ((zmiana terminu na drugą środę miesiąca)
  • 6 czerwiec

Czemu warto do nas przyjść?

Rodzicu! Uczestnicząc w grupie dowiesz się więcej o przypadłości swojego dziecka. Dostaniesz aktualne informacje o dostępnych formach wsparcia, w tym o metodach leczenia.

W spotkaniach biorą udział min. psycholog, neurolgologopeda Grzegorz Chmielewski; logopeda Urszula Antończuk-Grab, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się „Ostoja” Zdzisław Gładosz.  

Grupy wsparcia działają na całym świecie, ich atutem jest możliwość wymiany informacji między osobami, które dotknął podobny problem.

W Polsce do tej pory brakowało takich form wsparcia skierowanych, do rodziców dzieci z niepłynnościami w mowie.

Inicjatywa Fundacji „Powiemy To” i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się „Ostoja” to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie ze strony rodziców. Czasy, kiedy dziecko z niepłynnościami w mowie trafiało na terapię, prowadzoną w zamkniętym gabinecie logopedy, bez udziału rodzica, minęły. Obecnie obserwujemy trend, w którym rodzic jest aktywnie włączany w terapię dziecka.

Mitem jest stwierdzenie o tym, że nie można rozmawiać z dzieckiem o jąkaniu. Młody człowiek, który doświadcza trudności, potrzebuje z naszej strony pomocy.

Rodzice na spotkaniach grupy dowiedzą się w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem z niepłynnościami w mowie o jego trudnościach i jak udzielić mu wsparcia. 

Nie warto jest czekać. Jeśli jako rodzic zauważasz, że Twoje dziecko zaczyna powtarzać sylaby, wyrazy – reaguj! Im wcześniej udzielisz mu pomocy, tym szansa na poprawę jego mowy rośnie.