Tak. Powiemy To! Spotkania grupy wsparcia – 9 i 30 czerwca

plakatFundacja dla osób z zaburzeniami mowy i komunikacji „Powiemy To” zaprasza rodziców dzieci z zaburzeniami płynności w mowie pod postacią jąkania do uczestnictwa w grupie wsparcia.

Projekt „Tak. Powiemy To!” jest realizowany w ramach konkursu grantowego „Mikrodotacje FIO Lubelskie Lokalnie” ogłoszonego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Spotkania będą miały miejsce 9 czerwca i 30 czerwca w godzinach od 17,30 do 19,30 w Lubelskim Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ulicy Leszczyńskiego 23 w Lublinie. 

Po przerwie wakacyjnej zapraszamy 29 września. Spotkania będą w każdy ostatni czwartek miesiąca.

W czerwcu w ramach akcji  „Psychoedukacja o jąkaniu” przygotowaliśmy dla uczestników zestaw materiałów edukacyjnych

Osoby zainteresowaniem udziałem w spotkaniach prosimy wcześniej o kontakt: Grzegorz Chmielewski, tel. 609 918 388, e-mail fundacja@powiemyto.pl.

Na stronie Tak. Powiemy To! zamieszczamy szczegóły realizowanego projektu.

Czemu warto przyjść?

  • Rodzicu! Uczestnicząc w grupie  dostaniesz aktualne informacje o przypadłości Twojego dziecka i o dostępnych formach terapii.
  • W spotkaniach biorą udział specjaliści z dziedziny balubutologi, min. psycholog, logopeda Grzegorz Chmielewski; logopeda Urszula Antończuk-Grab.
  • Grupy wsparcia działają na całym świecie, ich atutem jest możliwość wymiany informacji między osobami, które dotknął podobny problem.
  • W Polsce do tej pory brakowało takich form wsparcia skierowanych, do rodziców dzieci z niepłynnościami w mowie.
  • Rodzice na spotkaniach grupy dowiedzą się w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem z niepłynnościami w mowie o jego trudnościach.
  • Nie warto jest czekać. Jeśli jako rodzic zauważasz, że Twoje dziecko zaczyna powtarzać sylaby, wyrazy – reaguj! Im wcześniej udzielisz mu pomocy, tym szansa na poprawę jego mowy rośnie

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz partnerów: BARR S.A., Gmina Zwierzyniec oraz Apis S.A.

projekt-loga-1-768x267